Kâhta Meslek Yüksekokulunda 511 Mezun

16.5.2017

Üniversitemiz Kâhta Meslek Yüksekokulu’nda öğrenim gören ve iki yılın ardından diploma almaya hak kazanan 511 öğrenci düzenlenen törenle mezuniyet belgelerini alarak kep fırlattı.

Törene Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali AYDIN, Kâhta Meslek Yüksekokulu Müdürü İlkan Ali OLGUNOĞLU, Belediye Başkanı Yardımcısı Ömer GÜNEŞ, Kâhta İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Durmuş Ali ÖZKAN, akademik ve idari çalışanlar ile öğrenciler ve aileleri katıldı.

Tören, öğrencilerin geçişi ile başlarken saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

Ardından Kâhta Meslek Yüksekokulu birincisi Veterinerlik Bölümü Öğrencisi Nazlıcan KAÇAR, Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali AYDIN ve Kâhta Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. İlkan Ali OLGUNOĞLU birer konuşma gerçekleştirdi.

Kâhta Meslek Yüksekokulu birincisi Nazlıcan KAÇAR yaptığı konuşmada Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ’ye, Kâhta Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. İlkan Ali OLGUNOĞLU’na, hocalarına, ailesine ve sınıf arkadaşlarına teşekkür etti.

Kâhta Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. İlkan Ali OLGUNOĞLU ise yaptığı konuşmada herkes için özel bir gün olduğunu ve öğrencilerin 11. yıl mezunları olduğunu vurguladı. Eğitilmiş insan gücünü artırma ve ülkemizin çağdaş ülkeler arasında güçlü bir konuma ulaşmasında üniversitelerin önemli bir rol üstlendiğini vurgulayan Doç. Dr. OLGUNOĞLU bu sorumluluğu Üniversitemize bağlı Kâhta Meslek Yüksekokulu’nun en iyi şekilde yerine getirme çabası içerisinde olduğunu söyledi.

Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali AYDIN ise ailelerinin her konuda destek oldukları evlatlarının bir süre önce kendilerine emanet edildiğini şimdi bu emanetleri teslim etmenin zamanı geldiğini belirterek "Öğrencilere hayatlarında başarılı olmaları temennisinde bulunarak mezuniyetlerinin hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Konuşmaların ardından Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali AYDIN, Kâhta Meslek Yüksekokulu birincisi Nazlıcan KAÇAR’ın mezuniyet kütüğüne plaka çakışına refakat etti ve ödülünü verdi.

Ardından Kâhta Meslek Yüksekokulu ikincisi Bitkisel ve hayvansal Üretim Bölümü öğrencisi Bayram KÖSEOĞLU ve üçüncü Mimarlık ve Şehir Planlama Bölümü öğrencisi Hüseyin DEMİR’e plaket ve ödülleri verildi.

Takdimlerin ardından öğrenciler kep atıp mezuniyetlerini kutladı.

Görünütülenme Sayısı: 419