Adıyaman Üniversitesinde Sabah Çorbası İkramı Başladı

Adıyaman Üniversitesi öğrencilerinin rahat bir ortamda, daha verimli bir şekilde eğitim-öğretim görebilmelerini sağlamak amacıyla sabah çorbası ikramına başlandı.

Öğrencilerin ders motivasyonunun artması, daha verimli olmaları için Adıyaman Üniversitesi 2 No’lu Nizamiye Giriş kapısında hafta içi her gün sabah 07:00 ila 08:30 saatleri arasında ücretsiz çorba ikramı yapılacak.

Adıyaman Üniversitesi Yemekhanesi’nin deneyimli ve usta aşçıları tarafından hazırlanan çorbanın sıcak bir şekilde günde en az bin öğrenciye ikram edilmesi planlanıyor.

Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, sabah kahvaltı yapmayan ya da yapamayan öğrencilerimizin aç karnına derslerine girmek zorunda kalmamaları için böyle bir uygulamaya başladıklarını söyledi.

Üniversitelerin, öğrencileri ile var olduğunu belirten Turgut şöyle konuştu: “Yalnızca eğitim, öğretim ve araştırma olarak değil, öğrencilerimizin barınmasından ulaşımlarına, sosyal ve kültürel faaliyetlerine kadar birçok konuda sorumluluklarımız bulunuyor. Çünkü öğrencilerimiz bizlere ailelerinin emanetidir. Emanete iyi bakmamız gerekiyor. Birçok öğrencimiz sabah kahvaltısı yapmadan okula geliyor. Bunun önüne geçmek adına evlatlarımıza hafta içi her sabah çorba ikramında bulunacağız.” dedi.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için web sitesinde bazı çerezler kullanmaktadır. Site politiklarımıza Gizlilik Politikası ve Çerez Politikası bağlantılarından ulaşabilirsiniz.