ADYÜ Doğa Sporları Topluluğu Adıyaman’ın Doğal Güzelliklerini Tanıtıyor

Adıyaman Üniversitesi Doğa Sporları Topluluğu üyeleri, Çelikhan Çat Baraj Gölü üzerinde bulunan tarihi yüzen adalarda kamp kurdu.

Kalınlığı 3 ila 5 metre arasında değişen 100 ile 500 metrekare büyüklüğündeki yüzen adalarda dondurucu soğuğa aldırış etmeden kamp kuran, kamp ateşi yakarak geceyi burada geçiren topluluk üyeleri, amaçlarının Adıyaman’ın doğal güzelliklerini tüm dünyaya tanıtmak olduğunu söylediler.

Adıyaman Üniversitesi Doğa Sporları Topluluk Başkanı Burak Yetiş, kamp sürecinde yaptıkları gözlem ve çektikleri görselleri doğa sporları camiasıyla paylaşacaklarını belirtti.

Yetiş, “Topluluk olarak Adıyaman’ın tarihi ve turistik bölgelerini tanıtmaya devam ediyoruz. Çelikhan Yüzen Adalar’da kamp kurarak, Yüzen Adalar’ın tanıtımını yapmak istedik. Gece burada kaldık ve 24 saatlik bir gözlem yaptık. Fotoğraflar çekerek sosyal medya hesaplarımızdan paylaştık.  Burada elde ettiğimiz görüntüleri doğa sporları camiasına göndererek, Adıyaman'da böylesine güzel ve tarih kokan bir mekanın varlığını göstermek istedik."dedi.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için web sitesinde bazı çerezler kullanmaktadır. Site politiklarımıza Gizlilik Politikası ve Çerez Politikası bağlantılarından ulaşabilirsiniz.